Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЗДО та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)
Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування)
в закладі дошкільної освіти
Заходи по протидії булінгу.
 
 
 
 
МОН розробило рекомендації з реагування на домашнє насильство
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1047 від 02 жовтня 2018 року «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами» підписаним міністром Лілією Гриневич. Міністерством освіти затверджені Методичні рекомендації щодо виявлення та реагування на випадки домашнього насильства над дітьми.
Рекомендації розроблені з метою забезпечення комплексного підходу до протидії домашньому насильству та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, шляхом проведення превентивних заходів та ефективного реагування на факти домашнього насильства.
Автори рекомендацій наголошують, що у виявленні фактів домашнього насильства має значення спостережливість педагогічних працівників закладу освіти, їх уважне ставлення до вихованців та здатність вчасно помітити симптоми неблагополуччя в поведінці та настрої дітей.
Також документ визначає ознаки чотирьох видів домашнього насильства, зокрема, психологічного, фізичного, економічного та сексуального та окреслює дії педагогічних працівників у разі виявлення ознак домашнього насильства щодо дитини.
Окрім цього, рекомендації містять примірний перелік організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких необхідно звертатись у випадках виявлення домашнього насильства. |